3 typy pre zlepšienie dýchania.

Pľúca sú zdrojom energie pre hlas, takže dychové cvičenia vám ako spevákovi určite zefektívnia veci – ALE… ako spevácka kultúra sme prijali mýtus, že dychové cvičenia vyriešia moje problémy so spevom, a to jednoducho nie je pravda!

Dychové cvičenia NIE sú riešením pre…

Najdôležitejšie veci, na ktorých musíte vo svojom hlase zapracovať, sú…

Takže namiesto toho, aby ste trávili veľa času dýchacími cvičeniami, zamerajte sa na tieto veci! Až keď si váš hlas vytvorí dobré základy rezonancií, ovládanie hlasiviek a oslobodenia od napätia, budú techniky bránicového dýchania účinné!

TIP #1: Zdokonalujte si cvičenie Liproll-Fúkanie do pier.

Fúkanie do  pier je úžasné zahrievacie a hlasové cvičenie, ktoré pomáha zlepšiť kontrolu nad dychom a výdrž! Vyskúšajte si to spolu s ukážkou Mp3–

Muži spievajú o oktávu nižššie.

Mp3 ukážka:

Ak by ste sa museli rozhodnúť robiť iba jedno cvičenie do konca života, fúkanie do  pier je presne to cvičenie!“

TIP #2: Naučte sa posúvať tóny do Rezonancií.

Rovnako ako prevodové stupne na bicykli alebo v aute sú navrhnuté tak, aby sa pri zmene rýchlosti radili, rovnako je dôležité, aby sme sa naučili posúvať svoje tóny do rezonancií.

Rezonáncie máme:

1.-Hrudnú-Nízké tóny

2.-Nosohltanovú-stredné tóny

3.-Hlavovú-vysoké tóny

Typy na zlepšenie cítenia rezonancií.

Konečným cieľom je spojiť naše tri rezonáncie známe aj ako -Mix Vois („Zmiešaný hlas“), aby sme dosiahli silný, plný a moderný tón!

Ukážka z nášho kurzu spevu.

Cvičenie Ney-spev

Cvičenie Ney-piano

TIP #3: Snažte sa spievať čistým tónom.

Je dôležité spievať čistým tónom, nie dýchavým tónom! Keď neustále spievame vzdušne znejúcim tónom, hlas nevyužíva náš dych efektívnym spôsobom – namiesto toho, aby sa úplne uzavrel, kým vibruje (čo sa stane, keď spievame čistým tónom), hlasivky zostanú mierne otvorené a tak unikne príliš veľa vzduchu.

Dychové cvičenia na budovanie kapacity pľúc vám veľa nepomáhajú, ak vaše hlasivky nie sú pri spievaní dobre utesnené!“

Pomôžete si Brumendom v spodných tónoch a Edge tónom-spojenie len okrajov hlasiviek vo vysokých tónoch.

Cvičenia na Egde tón -koordináciu okrajov hlasiviek sú veľmi účinné na upevnenie dychového tónu. Vnútorné okraje hlasiviek sú prvým bodom kontaktu – ak sú slabé, skončíme s nestabilným základom hlasu. Vyskúšajte si cvičenie Edge tón — aj keď to nevyzerá ako „dýchacie cvičenie“, buďte si istí… efektívne spojenie hlasiviek prirodzene reguluje náš prúd vzduchu, aby sme sa nevyčerpali dychu a dáva nám viac sily a objemu!

Spojené hlasivky.

Cvičenie na Edge tón-ženy. Cvičenie spievajte jemne bez tlačenia hrdla s malým množstvom vzduchu.

Cvičenie na Edge tón-muži.