Naučte sa spievať-zoznámte sa so svojím hlasom.

Ak si myslíte, že spievanie je len pre nadaných“ nikdy ste sa viac nemýlili.

Keď sa učíte spievať, možno vám to niekto povedal, alebo si dokonca môžete myslieť, že váš spev je vyslovene úbohý. A tí z nás, ktorí si myslia, že nevieme spievať, musia žiť ďalej.
Ak si myslíte, že takýto talent je výsadou len pre vyvolených, mýlite sa.
Ak pri pokuse o spievanie zniete ako mačka v mokrej uličke, môžu to mať základné dôvody. Počuť tónovej hluchoty však pravdepodobne nie je jednou z nich, pokiaľ ste sa niekedy v živote nenakazili chorobou, ktorá mala za následok poškodenie ucha.
Ak počujete, keď sa spevák pomýli  v talentovej šou, potom nie ste hluchý.

Zoznámte sa so svojím hlasom- ako váš hlas funguje?
Veľmi vám to pomôže, keď sa začnete učiť  ako funguje váš hlas. Dúfajme, že viete, ako gitara funguje, ak chcete hrať na gitaru, stlačíte struny na hmatníku a druhá ruka hrá na struny, aby zneli noty.
Ako však funguje píšťalový orgán, je lepším príkladom toho, ako funguje váš hlas, pretože vďaka prúdeniu vzduchu fungujú vaše hlasivky.

Stlačený vzduch prechádza cez píšťalu pre určitú notu, takto funguje orgán pri vytváraní hudobných zvukov.

Ľudský hlas je však pre netrénovaných pri učení spievania často záhadou.

Nevidíte svoj hlasový aparát a nie sú tam žiadne čiernobiele klávesy, ktoré by ste mohli stlačiť, ani struny na drnčanie, ktoré sú súčasťou vášho hrdla. Existuje však časť, ktorá pôsobí ako nádoba na tvarovanie zvuku, ako napríklad organ.
Aby ste si mohli predstaviť, čo sa deje, musíte poznať základy toho, čo sa deje, keď otvoríte ústa a vyjdete z nich zvuky, ktoré vydávame.
 Máte dva priechody vedľa seba.
Vzadu je priechod, ktorý vedie vaše jedlo a vpredu je priechod, ktorý vedie vzduch do pľúc. V hornej časti dýchacích ciest je hrtan / hlasová schránka. Váš hrtan obsahuje vaše hlasivky.
Keď sa učíte spievať na rozdiel od (šesťstrunovej gitary), máte len dve hlasivky. Keď vydychujete stlačený vzduch z vašich pľúc do hlasiviek, pohybujú sa od seba a späť spolu vibrujúc v reakcii na vzduch, ktorý sa cez ne pretláča, takže je to trochu ako v našom príklade píšťalového organu, ktorý uvoľňuje vzduch/fúka cez ne, aby ste vytvárali tóny.
Vaše tóny sa nelíšia od svetových spevákov, jediné rozdiely medzi vami a tými, ktorých obdivujete, keď sa učíte spievať, sú hodiny spevu alebo hlasový tréning. Kvalita vášho spevu závisí od toho, ako viete použiť svoje hlasivky a koľko vzduchu a tlaku vytláčate cez svoje hlasivky v danom čase.

To, ako spievate určité noty  je zásadným vzťahom medzi vašimi hlasivkami a vzduchom, ktorý nimi prechádza.
Aby ste sa naučili dobre spievať, musíte sa najprv naučiť, ako ovládať prúdenie vzduchu a držanie tela-to je celá kniha sama o sebe, ale bez toho, aby ste sa naučili, ako sa nadýchnuť a naplniť svoje telo na maximum a potom vydýchnuť a spievať, nikdy nebudete skvelým spevákom.
Takže teraz ste oboznámení s tým, ako funguje váš hlas. Som si istý, že budete súhlasiť s tým, že naučiť sa spievať  a ovládať dýchanie musí byť  na prvom mieste vašich priorít, aby to bolo veľkou súčasťou vášho spevu.